Magazín ZŠ Generála Píky

Řemeslo má zlaté dno 2020

Kulturní dům K-trio opět patřil žákům 9. tříd základních škol. Ve dnech 22. a 23. 1. 2020 zde proběhla už tradiční akce Řemeslo má zlaté dno. Jednalo se již o 12. ročník, kterého se zúčastnilo přes 400 žáků základních škol. Zábavnou a soutěžní formou si tak udělali představu o tom, co by je bavilo dál studovat......

Zlepšení infrastruktury základních škol - Projekt

Začátkem ledna byly v naší škole zahájeny práce v rámci Výzvy IROP - INFRASTRUKTURA ZÁKLADNÍCH ŠKOL. Cílem projektu je vybudování učebny pěstitelských prací, vybavení jazykové laboratoře, učebny přírodních věd, kreativní dílny, multimediální učebny a učebny němčiny. Dále je cílem zkvalitnit vnitřní internetovou konektivitu školy, osázet okolí zelení a zabezpečit budovu kamerovým systémem.
 

Tříkrálová sbírka určena na podporu obětí ve Fakultní nemocnici Ostrava

Začátkem ledna v celé republice probíhaly Tříkrálové sbírky. Žákovský parlament v naší škole zorganizoval Tříkrálovou sbírku. Sbírka byla určena na podporu obětí tragické události v prosinci 2019 ve Fakultní nemocnici Ostrava. 

Usilujeme o dotaci v rámci Národního programu Životní prostředí zaměřené na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu

Jsme základní škola se dvěma zahradami s venkovními prostory na učení i hry. Snažíme se, aby děti měly možnost se vzdělávat i v jiném prostředí, kde se cítí dobře a příjemně. 

Sbírka třídních kolektivů pro Dobrého anděla

V měsíci prosinci se konala dobrovolná sbírka třídních klektivů pro Dobrého anděla.
Všichni víte, že několikátý rok spolupracujeme s nadací Dobrý anděl. Každá třída má andělskou nálepku na dveřích, symbol Dobrého anděla máme i na našich webových stránkách. A to přece znamená, že ve všech třídách je plno dobrých andělů, kteří jsou připraveni pomoci druhým.
 

Hodnocení vánočního basketbalového turnaje

Ve čtvrtek 19. prosince se v tělocvičnách při ZŠ  Gen. Píky v Ostravě uskutečnil tradiční basketbalový turnaj žáků základních škol městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Turnaj se odehrál ve dvou kategoriích, a to v kategorii 4. – 5. ročník a 6. – 9. ročník. Slavnostního zahájení turnaje se zúčastnila paní místostarostka městského obvodu paní Alena Pataky, která turnaj oficiálně zahájila a popřála mladým sportovcům hodně úspěchu.

Vánoční koncert

K Vánocům ve školách celkem tradičně patří i návštěva vánočních výchovných koncertů. I naše škola se rozhodla tuto tradici neporušit a se žáky 4. až 9. tříd se na jeden takový vydala do Domu kultury města Ostravy 18. prosince. Rozhodně nás zde ale nečekalo klasické sborové provedení koled. Pěvecký sbor Hladnov Rock Choir spolu s kapelou Hladnov Rock Band a smyčcovým kvartetem Laetitia si pro posluchače nachystal rockové a netradiční úpravy známých písní, a to nejen vánočních... 

Naše melodie aneb po stopách sboru

Školní pěvecký sbor navázal na svou dlouholetou tradici a ani letos si nenechal ujít možnost reprezentovat svou školu. Od října se členové sboru pečlivě připravovali na vše, co přijde, a že toho nebylo málo.
Prosinec nesoucí se v duchu Vánoc, byl totiž vyvrcholením prvního pololetí, kde jste sbor mohli spatřit hned na pěti jejich vystoupeních. Nejprve u příležitosti rozsvícení vánočního stromu, kde sbor vůbec poprvé vyzkoušel, co obnáší vystupování před publikem. Lehká nervozita však zmizela s první písničkou a bylo to tady. Řetězec dalších vystoupení, ať před rodiči, spolužáky, učiteli či širokou veřejností byl vždy provázen hlasitou podporou.

Změny v přepravních podmínkách DPO

Vážení rodiče,
Dovolte, bychom Vás upozornili na změny v přepravních podmínkách Dopravního podniku města Ostravy. Od 1.1.2020 se změní výše jízdného a zároveň bude zrušen prodej papírových jízdenek. Ty budou nahrazeny kreditními kartami, které lze zakoupit v tzv. Jízdenkomatech. Bližší informace naleznete na webu: www.dpo.cz

Úspěch ve výtvarné soutěži!

V říjnu a listopadu proběhla na naší škole výtvarná a literární soutěž „ ZPOMAL, PROSÍM“, do které se zapojili žáci prvního i druhého stupně. Tématem této soutěže byla nepřiměřená rychlost v silničním provozu. Žáci toto téma ztvárnili všemožnými výtvarnými a literárními prostředky.

Celkový počet článků: 262


Partneři naší školy

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace