Magazín ZŠ Generála Píky

Florbalový turnaj kluci

Jednoznačné vítězství v obvodním kole ve Florbalu žáků 6. - 7. ročníků naší školy a zasloužený postup do okresního kola pod vedením pana učitele Mgr. Lapčíka. Turnaje se zúčastnily školy: Matiční, Gen. Janka a Gen. Píky. 

Florbalový turnaj holky

13.11. 2019 proběhlo na naší škole obvodní kolo ve Florbale dívek 6. - 7. ročníků. Turnaje se zúčastnily školy Gen. Janka, Šenov, Nádražní a Gen. Píky. Hrálo se systémem každý s každým.

30. výročí sametové revoluce – 30 let svobody

V těchto dnech si lidé v naší zemi připomínají toto významné výročí a my se k nim rovněž připojujeme. Třídní učitelé nejprve vyprávěli žákům o listopadových dnech před třiceti lety. Někteří se podělili s žáky o osobní zážitky, ti mladší se snažili vysvětlit význam těchto dnů srozumitelným a jednoduchým způsobem. V hodinách výtvarné výchovy, pracovních činností a také ve svém volném čase žáci všech tříd vyráběli koláže, svazky klíčů, srdce pro Václava Havla a jiná výtvarná díla, kterými si vyzdobili třídy.  Vestibul školy zaplnily panely s dokumenty k daným událostem .....

Rodiče čtou dětem

Začal školní rok, děti se začaly učit první písmenka a ani se nenadějeme a už budou číst své první knihy. Většina rodičů doma dětem pohádky čte, proto jsem je požádala, zda by nám nepřišli přečíst kousek příběhů ze svých oblíbených knih. Rodiče ochotně souhlasili. A velkým překvapením pro děti je, že je pravidelně můžeme vídat v naší třídě, třídě 1.A.

 

Pozvánka na výstavu retro hraček a věcí denní potřeby

V těchto dnech vzpomínáme 30. výročí sametové revoluce. Paní učitelky Popalová a Nikolova přiblížily tuto dobu i malým školákům a vytvořily ve vestibulu školy malou výstavku hraček a nejrůznějších věcí denní potřeby, které užívali v té době jejich rodiče a prarodiče.
Zveme všechny zájemce, přijďte si prohlédnout nejen hračky, ale i předměty denní potřeby.

Kreslím, kreslíš, kreslíme…

Již několik let navštěvuje naši školu pan malíř a kreslíř Lubomír Dostál, bývalý učitel. Předává dětem své kreslířské dovednosti. 

SBÍRKA NA PODPORU LORI HORSKÝCH 2019

Každým rokem Ekotým školy vyhlašuje v říjnu na naší škole dobrovolnou finanční sbírku ke Světovému dni zvířat, která je určena na podporu živočichů ostravské zoo.  Jsme dlouhodobými sponzory papoušků lori horských mnohobarvých......  

Vyšlo podzimní číslo školního časopisu

Právě vyšlo nové vydání Školního časopisu, ve kterém se dozvíte spoustu zajímavých informací z prostředí naší školy.

Den strašidel 1. A, B, C

Strašidýlko, strašidýlko Emílek,
patří do všech postýlek,
strašidýlko, strašidýlko Emílek,
chce si s vámi, děti, hrát.

Světový den Ekoškol 2019

Vzhledem k dlouhodobému zapojení naší školy do mezinárodního programu Ekoškola jsme si i letos připomněli v rámci projektového dopoledne plného různorodých aktivit, jak zlepšovat prostředí, v něž trávíme spoustu času. Žáci mimo jiné provedli analýzu a sestavili plán, jenž nám v každodenním životě pomůže realizovat kroky vedoucí k ekologizaci provozu školy. 

Celkový počet článků: 229


Partneři naší školy

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:      709 339 28
IZO:  102 508 119
Tel.:  596 612 102
Fax:  596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace