Magazín ZŠ Generála Píky

Zeměpisná olympiáda 2024

V měsíci lednu se koná v mnoha předmětech řada olympiád. Zeměpis není výjimkou, a proto i žáci naší školy na konci 1. pololetí změřili své síly v zeměpisných znalostech i dovednostech. Na žáky ve školním kole čekal test obecných geografických znalostí a práce s atlasem.

Planetárium - 5.A, 5.B

V pátek 26. 1. se žáci 5.A a 5.B třídy vypravili do sférického kina na Dobrodružnou cestu k planetám do planetária v Ostravě. Žáky zaujalo nejen zajímavé povídání o noční obloze plné souhvězdí, měsíců a planet, ale také fascinující výzkumné mise ve vesmíru, které žákům alespoň na chvíli přiblížili tento fascinující a stále velmi neprobádaný svět.

Školní kolo olympiády z anglického jazyka

26. 1. 2024 si žáci 2. stupně naší školy mohli poměřit své znalosti anglického jazyka se svými vrstevníky. Školní kolo olympiády z AJ proběhlo ve dvou kategoriích - mladší pro 6. a 7. třídy a starší  pro 8. a 9. ročníky. Celkem se zúčastnilo 40 žáků.

Olympiáda v německém jazyce 2024

“Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.”
Dne 25. ledna proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády v německém jazyce. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. V první kategorii se utkali žáci osmých tříd, druhou kategorii tvořili žáci devátých tříd.

Tříkrálová sbírka 2024

V první polovině ledna se každoročně v celé naší republice konají Tříkrálové sbírky, které navazují na starou lidovou tradici tříkrálových koledníků. Členové ŽP se převlékli do kostýmů Kašpara, Melichara a Baltazara a procházeli jednotlivé třídy. Celkový výtěžek z akce byl 6960,- Kč.

Biologická olympiáda 2024

​Jako každým rokem i letos na konci prvního pololetí proběhlo na naší škole klání mezi žáky v přírodovědných znalostech. Letošní ročník kromě všeobecných znalostí prověřil, jak se žáci orientují v lužním lese.

Vyhodnocení vánoční soutěže

Od poloviny prosince do 15.1.2024 na naší škole probíhala vánoční
soutěž s názvem: ,,Nejlepší vánoční a silvestrovská fotografie a video“. Soutěže se zúčastnili žáci ze tříd 4.A, 4.C a 5.C .

Zahradní párty

Milí žáci, pokud chcete přilepšit v tomto zimním období ptákům, zapojte se do akce Ekotýmu.
Adoptujte si na týden krmítko na školní zahradě a uspořádejte pro ptáky zahradní piknik. Vyberte si týden a svou účast zapište na nástěnku u vrátnice.

Česko-polská spolupráce - 5. roč.

V rámci projektu e-Twinning pokračujeme v 5. ročníku v česko-polské spolupráci.

Děti z 5.C natočily před Vánocemi video, anglicky povídaly o sobě, svých zálibách, oblíbených zvířatech, své rodině a městě, ve kterém žijí. Video jsme poslali do Polska. My jsme zhlédli film polských žáků partnerské školy v Pszczyně.

Čteme spolu

V předvánočním období proběhl tradiční projekt Čteme spolu. Již z názvu vyplývá, že se jednalo o společné čtení. Žáci devátého ročníku navštívili žáčky z prvních tříd, přinesli si s sebou pohádkové knížky a prvňáčkům z nich četli.

Celkový počet článků: 826