Magazín ZŠ Generála Píky

Další pozdrav z ozdravného pobytu - 1. stupeň

Ahoj mami a tati,
tak se zas píšu z Ostružné. Viděli jste fotky? Tady napadal sníh a pěkně se ochladilo. Je doma taky tolik sněhu? My můžeme venku aspoň stavět sněhuláky, jezdit na lopatě a bobech a dělat andělíčky. Taky pořád chodíme na procházky a užíváme si na čerstvém vzduchu. Navštívili jsme místní hasičskou zbrojnici, to bylo super.

Pébéčko

​Vážení žáci, vedení školy se rozhodlo uspořádat celoškolní projekt participativního rozpočtování: Pébéčko. Máte tak příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole. K dispozici je celková částka na Pébéčko ve výši 40.000 Kč, maximální částka na jeden návrh je 20.000 Kč.

Ozdravný pobyt 1. stupeň - Velké Losiny

Ahoj mami a tati,
tak Vás zase zdravím z Ostružné. Pořád něco podnikáme, tak ani nestíhám psát. Po menších skupinkách jezdíme na výlety od Velkých Losin, kde je Ruční papírna. Je to muzeum a dozvíš se tam třeba, jak se vyrábí papír.

OZO - Popelnice v barvách duhy

Dne 24. 3. třída 1.C jela na návštěvu do OZO. Po seznámení s prostředím se děti rozdělily do tří družstev. Červení, modří a zelení soutěžili, kdo umí lépe třídit
odpad a do které popelnice patří. V závěru byla družstva pochválena za úspěšnost. Děti si odnášely různé drobnosti – pastelky, strouhátka, bločky.

Pozdrav z ozdravného pobytu - 1. stupeň

Mami a tati,
posílám pozdrav z ozdravného pobytu. Máme se tu super, udělali jsme si jmenovky na dveře, abychom si našli své pokoje, trochu jsme se učili, ale hlavně co nejvíc běháme venku na sluníčku. Copak to jde, sedět zavření na hotelu, když je venku tak krásně?

Další dny na ozdravném pobytu

​Máme za sebou další nabité dny na ozdravné pobytu. Některé skupiny už začaly poznávat Jeseníky díky programu Jeseníky všemi smysly, kde si také zkusily, jak se měří sníh, jiné se vydaly prozkoumávat okolí.

Březen – měsíc knihy

Děti z 1. A a z 1. C šly do místní knihovny. V úvodu se žáci seznámili s pravidly půjčování knížek. Následně si každý vybral písmenko a řekl nějaké slovo, které na dané písmeno začíná.  Po splnění úkolu byli kluci a holky pasováni na čtenáře. Žáci, kteří se při návštěvě registrovali, si mohou  půjčovat knihy zdarma po dobu jednoho roku.

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 17.3.2022 se opět po dlouhé pauze způsobené pandemií otevřely dveře naší školy pro všechny, kdo chtěli nahlédnout. Mimo budoucích prvňáčku a jejich rodin se do školy přišli podívat i ti, kteří již školu navštěvují, ale ještě neměli možnost si školu více prohlédnout.

Projektová výuka v 1. B

V minulém týdnu probíhaly hodiny prvouky v 1. B formou projektové výuky. Téma bylo lidské tělo. Úkolem dětí bylo nakreslit a popsat lidské tělo.  Děti byly rozděleny do skupin. Smyslem skupinové práce je nejen umět pomoci kamarádovi, ale také se naučit o pomoc požádat a vzájemně spolupracovat.

Návštěva Střediska mladých přírodovědců

Dne 10. 3. 2022 byla třída 7.C za doprovodu p. uč. Ganišinové ve Středisku mladých přírodovědců na akci s názvem ,,Co se děje uvnitř ve vajíčku“.
Akce sloužila jako doprovodný program k výuce přírodopisu. Všichni žáci na začátek soutěžili v tom, kolik vlastně znají zvířat, které se vyvíjejí z vajíčka. A že jich hodně - pavouci a jiný hmyz, ptáci, plazi, ryby, obojživelníci i savci!

Celkový počet článků: 839