Magazín ZŠ Generála Píky

Andělé ve Dvoraně

Pozvánka na adventní akci Andělé ve Dvoraně, která se uskuteční 3. prosince 2023 od 16 hod. na radnici našeho městského obvodu. Pro návštěvníky bude připraven bohatý kulturní program, který si užijí jak děti, tak dospělí. Na akci uvidíte betlém, na kterém pracoval pan učitel Hlaváč s žáky 8. ročníku.

Zdravé zuby do škol

Ve středu 8. 11. se ve třídě 1.B a 1.C konalo velmi zajímavé odpoledne. Jednalo se o interaktivní edukační odpoledne pro děti a rodiče s názvem „Zdravé zuby do škol aneb jak pečovat o zuby dětí v domácím prostředí“. Jde o speciální program obnovy prevence zubního kazu, do kterého se naše škola zapojila. Přednášky se účastnili zubní lékaři a dentální hygienistky.

Veletrh škol

Je v Moravskoslezském kraji nějaký výjimečný obor? Který obor má nejlepší vyhlídky do budoucnosti? Které obory v budoucnu naopak zaniknou? I na tyto otázky se snažili odpovědět žáci během návštěvy veletrhu středních škol, který se uskutečnil 8. listopadu v obchodním centru Futurum. A které obory nás nejvíce zaujaly?

Provětrej svůj šatník

Vážení rodiče,
v úterý 21. 11. proběhne na naší škole od 14:30 do 17:00 charitativní akce s názvem "Provětrej svůj šatník". Nakoupit si budete moci oblečení v ceně 10 Kč za kus a výtěžek z této akce bude předán nadaci Dobrý anděl.

Včely

Albert Einstein údajně řekl: "Pokud vymřou VČELY, zbývají lidem čtyři roky života". Pravděpodobně nikdo z nás nechce, aby příroda  začala jeho prognózu ověřovat.
My jsme se rozhodli s tím něco udělat a založili jsme na škole v roce 2022 včelařský kroužek, který navštěvují žáci 1. stupně.

Návštěva DSPU České pošty

V rámci kariérového poradenství navštívili vybraní žáci 8. ročníku Dopravní a servisní pracoviště České pošty v Ostravě, které se zabývá především logistikou a dopravou zásilek. Dozvěděli se, jak probíhá zpracování balíkových i listinných zásilek. Samozřejmě se zajímali také o to, jak dlouhá je pracovní doba a průměrná mzda zaměstnance pracoviště, ale také třeba poštovní doručovatelky či dispečera.

Informační dny pro rodiče

14. 11. 2023: 16:00 - 17:30 hod.

Oskar je „Král ve šprtci!“

V sobotu 28.10. 2023 se v Ostravě konal turnaj v billiard hockey neboli „šprtci“. V kategorii žáků zazářil Oskar Strzelczok ze třídy 6.C, který získal zlatou medaili a umístil se na 1. místě. Účastnilo se celkem 29 hráčů z pěti týmů: Dobrá, Ostrava, Havířov, Frenštát pod Radhoštěm a Bohumín.

Halloween 2023

Ani jsme se nenadáli, najednou jsme se ocitli uprostřed podzimu. S touto dobou přichází i Halloween. Halloween je svátek, ke kterému patří strašidelné kostýmy všelijakých čarodějnic, duchů, zombie, kostlivců nebo pirátů. Děti na naší škole se na oslavu, která se konala 31. 10. 2023 důsledně připravovaly. Naše oslava začala průvodem.

Exkurze do Archeoparku v Chotěbuzi

Ve středu před podzimními prázdninami byla padesáti žákům šestého a sedmého ročníku zpestřena výuka dějepisu pobytem ve známém archeoparku v Chotěbuzi. Děti se tak ocitly v prostředí slovanského hradiska, kde na ně, kromě mnoha expozic v replikách obytných domů, čekaly interaktivní zážitkové aktivity včetně mletí obilí na žernovech.

Celkový počet článků: 826