Magazín ZŠ Generála Píky

Vítejte na ZŠ Gen. Píky 17

Jako každý rok i letos přišli nastávající malí školáci navštívit naši školu. Ihned po příchodu zasedli do lavic a napjatě čekali, co bude.

Čteme spolu 17

I letos žáci 9. tříd navštívili své nejmladší spolužáky – žáky prvních tříd, kteří jim předvedli, co vše se již za první měsíce naučili. Nestyděli se říkat říkanky, zpívat písničky, pochlubili se čtením prvních písmen i slabik. Starší žáci mladším předali dárečky, záložky do knih, které vyrobili.

Nejhezčí čert

Žákovská parlament se v průběhu měsíce listopadu zapojil do soutěže O NEJHEZČÍHO ČERTA. Tuto soutěž vyhlásilo Technické muzeum Petřvald.

Hororové příběhy

Ve středu 23. 11. 2017 vyrazila třída 7. B na předem domluvenou besedu do Knihovny města Ostravy - pobočky Jiřího Trnky. Z nabízených programů jsme si vybrali téma „Hororové příběhy“.

PŘÍRODA S OTAZNÍKY

V závěru listopadu se žáci šestých a sedmých ročníků zúčastnili prvního kola soutěže pořádané Stanicí přírodovědců Korunka. Samostatně odpovídali na testové otázky z botaniky i zoologie, poznávali přírodniny a řešili kvíz.

ilustrace

ČEPS CUP

Ve středu 29. 11. 2017 uspořádala naše škola turnaj ve florbale „ ČEPS CUP“ žáků 3. – 5. tříd. Naši žáci předvedli naprosto vynikající výkon a suverénně zvítězili.

ASTROOLYMPIÁDA 2017- 2018

Dne 7.11. 2017 se na naší škole konalo školní kolo Astroolympiády. Do soutěže se letos přihlásilo 39 žáků 6.- 9. ročníku. Olympiáda byla rozdělena do dvou kategorií.

Svět na nitkách

Velmi zajímavou a zábavnou besedu v ateliéru kreativního loutkářského kroužku ,,LOUTKÁČEK“, který působí na naší škole, pro děti připravil zkušený loutkář a výtvarník David Velčovský.

Ovoce a zelenina v první třídě

Ovoce a zelenina je pro nás důležitá, to není pro nás nic nového. Jsme už prvňáci a víme, že je mnoho různých druhů ovoce a zeleniny, ale ne každá roste u nás.

Zdravá pětka 2017

V listopadových dnech proběhly na naší škole hodiny se „Zdravou pětkou“.

Celkový počet článků: 843