Výpis všech článků

Pébéčko - projekt participativního rozpočtování

​Vážení žáci, od 5. 4. 2022 se rozběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování - Pébéčko.
Jednotlivé třídy od 5. – 9. ročníků měly příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole. Od 25. 4. – 29. 4. 2022 proběhlo schvalování návrhů.

Květen – lásky čas

Druhá neděle v květnu je každoročně nejkrásnější svátek všech maminek. Maminky v současném světě toho mají na starost mnohem víc než dřív. Zvládají být učitelkami, kuchařkami, opatrovnicemi, uklízečkami… Chceme jim za všechno poděkovat, ukázat jim, že je máme rádi.

Den Země 2022

V závěru dubna si žáci naší školy připomněli celosvětově oslavovaný Den Země.  Nejmladší jej prožili různorodými aktivitami ve škole, starší se účastnili programu pořádaného městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz v Komenského sadech a v Minikino kavárně.

Úspěchy žáků ZŠ Gen. Píky

V průběhu druhého pololetí školního roku 2021/22 se úspěšní řešitelé školního kola Astronomické olympiády zúčastnili krajského kola. Poměřili své znalosti se žáky jiných škol. Úkoly pro soutěžící nebyly jednoduché. Museli se poprat s těžkými otázkami, podnikali pozorování, bádání a výpočty v oblasti astrologie.

Exkurze osmáků do Škody EKOVA

​Dne 26. 4. měli žáci 8.C možnost se zúčastnit exkurze do martinovské firmy Škoda EKOVA, v níž se montují a opravují tramvaje. Účastníci se blíže seznámili s celým procesem výroby a profesemi, které se na něm podílejí.

Akce „Němčina nekouše“

21. dubna 2022 proběhla na naší škole akce „Němčina nekouše“ z projektu koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem. Školu navštívila animátorka Kristýna Šoukalová s připravenou jazykovou animací pro žáky šestého a osmého ročníku.

Návštěva knihovny 3.C

V pátek 22. 4. žáci 3.C navštívili knihovnu Jiřího Trnky,  kde pro ně byl připraven program v podobě příběhu "Starostlivá veverka". Žáci se zamýšleli nad přátelstvím, odlišnými vlastnostmi, povahou a společným soužitím. Na závěr si z připravených knížek snažili zjistit zajímavé informace.

Vaření 7. C - pokrmy z listového těsta

Ve středu po Velikonocích jsme se třídou 7.C opět sešli ve školní cvičné kuchyňce. Tentokrát jsme se naučili dělat slané a sladké pokrmy z listového těsta. Žáci se rozdělili do skupin a každá pak připravovala buď sladký nebo slaný pokrm.

Vítání jara v 3. C

Během dubna jsme se snažili znalosti dětí z prvouky o rostlinách propojit s praktickou výukou v pracovních činnostech.
Poprvé jsme s žáky využili naši novou učebnu – zimní zahradu. Společně jsme zasadili chutnou bylinku řeřichu. Ve třídě jsme se pak o ni starali a sledovali, jak nám krásně roste.

Policejní návštěva v 1. B a 4. C

Hned po velikonocích v úterý 19. 4. čekala děti z 1.B a 4.C beseda s policistkou. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí z policejního prostředí, dostaly také mnoho propagačních materiálů s policejní tématikou a vyzkoušely si udělat otisk svého prstu.

Celkový počet článků: 827