Výpis všech článků

ČEPS Cup 17


Naše škola postoupila v Poháru základních škol – Čeps cup do Krajského finále, které se konalo ve SH Dubina 19. 12. 2017.

STAR DANCE, KDYŽ ŽÁCI GEN.PÍKY TANČÍ

Soutěže v tanci, která proběhla na naší škole 22.12.2017 se zúčastnilo 20 dětí. Vystoupení se povedla na jedničku, bylo vidět, že všichni pilně nacvičovali a připravovali se na finále. Naše porota měla opravdu plné ruce práce s hodnocením jednotlivých vystoupení a nebylo to vůbec lehké. 

Předvánoční nálada

Žáci 3.B se hned ráno 22.12. vydali na cestu do Katedrály Božského Spasitele v centru našeho města. 

Vánoční turnaj základních škol v basketbalu o pohár místostarosty V

Předvánoční čas trávili žáci základních škol městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz sportováním. ZŠ Gen. Píky zorganizovala vánoční turnaj pod záštitou pana místostarosty Macháčka. Žáci 4. – 5. ročníku bojovali v tělocvičně základní školy Gen. Píky. Kromě domácího týmu se účastnila také Matiční a Nádražní. 

Vystoupení pěveckého sboru v Domovech důchodců v Mariánských Horách

Žáci našeho pěveckého sboru pod vedením p.uč. Ganišinové a Stenberg připravili s žáky 45minutové pěvecké vystoupení, proložené krásnými vánočními básněmi, se kterým jsme byli potěšit seniory v Domovech důchodců.

ilustrace

Výročí roku 2018

V roce 2018 oslaví naše země významné výročí vzniku Československé republiky. Tyto významné události bychom rádi dostali do podvědomí našich žáků. Na škole pracuje historický klub, jehož členové každoročně zpracovávají významná výročí. 

Vánoce, Vánoce přicházejí 2017

Vánoce, Vánoce přicházejí…
V tomto adventním čase mnozí z nás hledáme inspiraci na vánoční dárky či výzdobu. Stačilo
navštívit 14. 12. již tradiční jarmark. I letošní jarmark ukázal, kolik šikovných žáků chodí do
naší školy a pod vedením svých učitelů dovedou ty krásné dárky vyrobit. 

Exkurze 112

Ve čtvrtek 7. 12. 2017 se vypravila 2. A na exkurzi, na Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje. Žáci se podívali jak funguje operační systém 112 ...

Veselé vánoční hody

Veselé vánoční hody….
Tak nějak podobně jsme si s rodiči i s dětmi zpívali při našem vánočním setkání. Prožili jsme příjemné odpoledne a zahájili tak adventní pohodu. Vyrobit si něco před Vánocemi a mít na pomoc rodiče, to jsou chvíle, na které se děti moc těší. 

Wroclaw vánoční 2017

Stalo se již tradicí, že každoročně před Vánocemi organizujeme na naší škole v době adventu pro žáky zájezd k našim nejbližším sousedům. Rádi na chvíli opustíme školní lavice a necháme se okouzlovat atmosférou blížících se vánočních svátků.
V letošním předvánočním čase jsme vybrali polskou Wroclaw – hlavní město Slezska, jedno z nejstarších polských měst, město, které je úzce spjato s našimi dějinami.
 

Celkový počet článků: 624


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace