Magazín ZŠ Generála Píky

Exkurze Lednicko - valtický areál

Dne 2. 5. 2023 proběhla exkurze do Lednicko - valtického areálu. Exkurze byla zaměřena pro 8. a 9. ročník v souvislosti s historií českých zemí v 18. – 19. století. Žáci se v rámci komentované prohlídky zámku seznámili s tehdejší kulturou i architekturou.

Programování s Ozoboty

Žáci 4.C se v rámci informatiky pustili do náročného projektu, jehož cílem bylo vytvořit jednu velkou třídní dráhu pro robotickou výukovou pomůcku Ozobot. Žáci zlepšili své malířské, kreativní, organizačně komunikační dovednosti a podařilo se jim zdolat téměř dokonale všechny nástrahy spojené vytvářením drah, podle kterých se Ozobot řídí.

Minifotbal starší žáci - obvodní kolo

Dne 2. 5. 2023 se žáci devátých tříd zúčastnili obvodního kola v minifotbale, které se odehrálo na hřišti ZŠ Šenov. Turnaje se zúčastnilo celkem osm družstev z obvodu MOaP a Slezská Ostrava. Jednotlivé školy byly rozřazeny do dvou skupin po čtyřech, kde hrály o dvě postupová místa do okresního kola.

Krajské kolo Astroolympiády 2022/23

​V průběhu druhého pololetí školního roku 2022/23 se úspěšní řešitelé školního kola Astroolympiády zúčastnili krajského kola dané soutěže a poměřili své znalosti se žáky jiných škol.

Květinový záhon

Haló, všichni vstávejte, jaro opět vítejte.
Konečně jsme se dočkali a skřivánka zpívat slyšeli.
Přišlo jaro, slunce svítí, nejen v zahradách, ale i před naší školou je plno kvítí.

Minifotbal - obvodní kolo

​Naši žáci 6. a 7. ročníků se umístili v obvodním kole v minifotbale na skvělém 3. místě. Bohužel to na postupu do okresního kola nestačilo, nicméně do příště vyladíme nedostatky a určitě postoupíme.

Exkurze – Dolní oblast Vítkovic – Vysoké pece

Ve středu 26. 4. 2023 v rámci výuky chemie navštívili vybraní žáci z 9. ročníků areál Dolní oblasti Vítkovic. Celkem se prohlídky účastnilo 26 žáků (15 z 9.A a 11 z 9.C). S průvodci jsme ve dvou skupinách zahájili prohlídku vysokopecního okruhu tím, že jsme si vybrali ochranné přilby na hlavy.

Programování - Lego Mindstorms EV3

S žáky 8. a 9. ročníků jsme se po únavném a zdlouhavém skládání robotické pomůcky Lego Mindstorms EV3 dostali do fáze programování! S blížícím se koncem školního roku to byla pro žáky určitě zajímavá část informatiky.

Participativní rozpočet – fáze schvalování ukončena

Vážení žáci,

od 5. 4. 2023 se rozběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování - Pébéčko.
Jednotlivé třídy od 5. – 9. ročníků měly příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole. Od 19. 4. – 25. 4. 2023 proběhlo schvalování návrhů.

Pes na drogy

Dne 24. dubna nás v rámci prevence rizikového chování navštívil policista s belgickým ovčákem, který je speciálně vycvičen k vyhledávání drog. Žáci z 8. a 9. ročníku tak nejen získali řadu informací o návykových látkách, ale mohli být také svědky toho, jak fenka Fixie objevila v jednom z kufrů, které si psovod přivezl, heroin nebo v kapse jeho bundy balíček marihuany.

Celkový počet článků: 844