Magazín ZŠ Generála Píky

Vánoční Wroclaw

Každý rok vyrážíme do některého evropského města v předvánoční době. Letos se 41 žáků z 7.-9. tříd podívalo do polské Wroclawi. Kromě tradičních vánočních trhů v centru města jsme si nenechali ujít ani místní vyhlášenou zoo. Jako  hlavní atrakci nabízí obrovské mořské akvárium s rejnoky, žraloky, tučňáky a jinou havětí.

Exkurze Carbonarium – Polsko

Jak vypadalo období prvohor v oblasti Hornoslezské pánve a nakolik krajina dávné geologické doby ovlivnila současný život, poznali žáci 9. tříd, kteří se vydali 13. 12. do Carbonaria v polském městečku Jastrzębie-Zdrój.

Školní kolo Astroolympiády 2023-24

Dne 28.11 se uskutečnilo školní kolo Astroolympiády pro školní rok 2023/2024.
Tohoto ročníku se zúčastnilo celkem 24 žáků šestých až devátých tříd. Žáci byli rozděleni do dvou skupin EF (8.-9.r.) a GH (6.-7.r). Řešili úkoly ze tří částí.
První část byla zaměřena na přehledový test, ve druhé cestovali vesmírem a třetí se týkala hvězdné oblohy.

Vánoční soutěž 2023

Vyhlašujeme vánoční soutěž pro všechny aktivní žáky naší školy s názvem: ,,Nejlepší vánoční a silvestrovská fotografie a video“
Co je náplní této soutěže? Vyfotit nebo nahrát videa a zachytit v nich co nejlepší atmosféru Vánoc a silvestra.
Fotit i nahrávat můžete cokoliv v domácím i venkovním prostředí.

Vánoční jarmark 2023

Ve čtvrtek 7.12.2023 se opět po roce otevřely brány školy pro všechny návštěvníky z řad rodičů, příbuzných i bývalých žáků školy, kteří se přišli podívat na náš tradiční vánoční jarmark. Čekali na ně nadšení žáci, kteří sami, ale také za pomoci svých učitelů i rodičů nejen při vánočních dílničkách nachystali mnoho krásných výrobků.

Rozsvítili jsme naši školu!

Chtěla bych poděkovat těm, kteří se zapojili do akce ,,Rozsviťme naši školu“ a tím pomohli 7. 12. 2023 vytvořit příjemnou atmosféru pro návštěvníky vánočního jarmarku.

Mikuláš 2023

5. prosince, jako každý rok i letos jsme se dočkali velké návštěvy. Přišel Mikuláš, nechyběl vlídný anděl a několik čertů a čertic. I ta největší zlobidla se bála, když Mikuláš a čerti četli, kdo ve třídě zl.obí, kdo nemá nachystané pomůcky do vyučování nebo se dokonce houpe na židli a běhá po chodbě.

Bobování prvňáků

5. prosince třídy 1.B a 1.C vyrazily bobovat na první letošní nadílku sněhu. Děti si užily zimních radovánek, protáhly si svá těla a nikomu nevadil mráz. Koukněte, jak se nám den vydařil.

Vánoční dílničky 7.A

V odpoledním čase se stejně jako jiné třídy sešli i žáci 7.A, aby si s pomocí rodičů zpříjemnili adventní čas a připravili se výrobou dekorací na Vánoční jarmark, který už klepe na dveře.

Vánoční dílničky 4. B a 4. C

Nastal čas předvánoční, čas televizních pohádek, pečení cukroví, rodinného tepla a také shonu.
Proto jsme se ve třídách 4.B a 4.C rozhodli se na chvíli pozastavit a společně si tento čas užít při tvoření vánočních dekorací.

Celkový počet článků: 843