Magazín ZŠ Generála Píky

Březen – měsíc knihy

Děti z 1. A a z 1. C šly do místní knihovny. V úvodu se žáci seznámili s pravidly půjčování knížek. Následně si každý vybral písmenko a řekl nějaké slovo, které na dané písmeno začíná.  Po splnění úkolu byli kluci a holky pasováni na čtenáře. Žáci, kteří se při návštěvě registrovali, si mohou  půjčovat knihy zdarma po dobu jednoho roku.

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 17.3.2022 se opět po dlouhé pauze způsobené pandemií otevřely dveře naší školy pro všechny, kdo chtěli nahlédnout. Mimo budoucích prvňáčku a jejich rodin se do školy přišli podívat i ti, kteří již školu navštěvují, ale ještě neměli možnost si školu více prohlédnout.

Projektová výuka v 1. B

V minulém týdnu probíhaly hodiny prvouky v 1. B formou projektové výuky. Téma bylo lidské tělo. Úkolem dětí bylo nakreslit a popsat lidské tělo.  Děti byly rozděleny do skupin. Smyslem skupinové práce je nejen umět pomoci kamarádovi, ale také se naučit o pomoc požádat a vzájemně spolupracovat.

Návštěva Střediska mladých přírodovědců

Dne 10. 3. 2022 byla třída 7.C za doprovodu p. uč. Ganišinové ve Středisku mladých přírodovědců na akci s názvem ,,Co se děje uvnitř ve vajíčku“.
Akce sloužila jako doprovodný program k výuce přírodopisu. Všichni žáci na začátek soutěžili v tom, kolik vlastně znají zvířat, které se vyvíjejí z vajíčka. A že jich hodně - pavouci a jiný hmyz, ptáci, plazi, ryby, obojživelníci i savci!

Sbírka pro Ukrajinu

Na naší škole proběhla před týdnem finanční sbírka pro občany Ukrajiny.
Nezůstali jsme pozadu ani tentokrát, vlna solidarity a pomoci byla skutečně velká.
Vybrala se finanční částka ve výši 35 667 Kč.

Ozdravný pobyt - 2. stupeň

Posíláme pozdrav z ozdravného pobytu! Včera jsme se ubytovali, prošli po okolí a večer se sešli, abychom si řekli pravidla pobytu. Dnes již máme za sebou rozcvičku, dopoledne se budeme učit a odpoledne nás čeká vycházka.

ilustrace

Mimořádné opatření s účinností od 14.3.2022

S účinností od pondělí 14.3.2022 se ruší používání ochranných pomůcek dýchacích cest (rouška, respirátor) ve všech prostorách školy.

Biologická a zeměpisná olympiáda

​V průběhu ledna a února proběhla i přes karanténní komplikace a koronavirové izolace žáků na naší škole základní kola biologické a zeměpisné olympiády.
Biologická soutěž byla rozdělena na 2 části – první teoretická proběhla formou testu, druhá byla praktická. Zde měly děti poznávat organismy na přiložených obrázcích.

Sbírka

Milí rodiče, milí žáci,
současná situace na Ukrajině nenechala náš národ chladným. Naopak. Český národ zvyklý pomáhat nezůstal pozadu ani tentokrát a podporuje zemi zmítanou válkou ze všech sil. I naše škola by ráda pomohla občanům Ukrajiny.

Exkurze v TIETO

V rámci přípravy na výběr budoucího povolání měli žáci 8.A možnost blíže poznat IT firmu TIETO. Exkurze byla velice zajímavá a perfektně připravená - všichni si vyzkoušeli programování malých robotků a dozvěděli se, co je třeba vystudovat, aby třeba jednou mohli v atraktivním prostředí této finské firmy pracovat.

Celkový počet článků: 843