Magazín ZŠ Generála Píky

Pěvecký sbor na mezinárodním kongresu

Dne 10. 10. 2018 vystoupil náš pěvecký sbor pod vedením p. uč. Stenberg a p.uč. Ganišinové na mezinárodním kongresu v hotelu Clarion ve Vítkovicích.

Projektový den ke 100. výročí vzniku republiky

Dne 9. 10. 2018 uspořádala naše škola projektový den ke 100. výročí vzniku republiky. Žáci 4.-9. ročníků si rozdělili mezi sebou významné mezníky našich dějin a již od května zpracovávali svá přidělená témata.

Drakiáda 2018

Ve čtvrtek 20. září bylo krásné slunečné počasí, ale bohužel téměř bezvětří a děti 1. – 3. tříd se chystaly po roce pouštět draky.

Prázdniny už skončily, začíná nový školní rok…

Dobrý den, ahoj, jsem rád(a), že Tě zase vidím. Tyto a mnoho jiných pozdravů bylo slyšet ve škole v přípravném týdnu. Odpočinutí, usměvaví, opálení pedagogové i správní zaměstnanci se zdravili a vřele vítali po zasloužených prázdninách.

Slavnostní rozloučení s vycházejícími žáky

Školní rok jako vždy rychle utekl a nastal čas bilancování.

OCENĚNÍ V SENÁTU

Na základě auditu z 20. května jsme obhájili po dvou letech opět titul Ekoškoly.

Branný den na ZŠ Generála Píky

Dne 21. 6. 2018 se na hřišti ZŠ Generála Píky uskutečnil branný den pro žáky třetích až pátých tříd. Tento den byl uspořádán za pomoci vojáků v záloze a městské části Moravská Ostrava a Přívoz.

OZO - 1.C

Ve čtvrtek 14. 6. se 1. C vydala do OZO. Zábavnou formou se děti zdokonalily v třídění odpadu. Vyslechly si povídání o jednom šedém městě a přitom plnily různé úkoly.

Dinopark

Na pondělí 11.6. se naši prvňáčci z 1.A a 1.B těšili mnohem více než na kterýkoli jiný den. A víte proč ?
Jeli na svůj první školní výlet. .

V cirkuse

Tři týdny s námi do třídy chodila Ammy, jejíž rodiče jsou známí artisté na koních cirkusu Berousek.
Využili jsme pozvání naší kamarádky do zákulisí cirkusu.

Celkový počet článků: 850