Magazín ZŠ Generála Píky

Kouzelná noc 2018

Už dlouho jsme se těšili na noc ve škole. Někteří se na to připravovali opravdu důkladně. Vždyť to mělo být pro mnohé z nás poprvé, kdy jsme byli v noci bez maminky.

Rezavka 2018

Jarní krajina je skvělým obdobím pro pozorování probouzející se přírody. Proto sedmé ročníky
podnikly výpravu za poznáním přírodní rezervace Rezavka, která se vyskytuje v blízkosti řeky Odry na
území našeho města.

ZDE STUDUJÍ A PRACUJÍ DOBŘÍ ANDĚLÉ 2018

Již třetím rokem pomáháme jako dobří andělé těm, kteří pomoc potřebují.

Víčka z PET lahví pro MARUŠKU

ŽP se i letos zapojil do sběru plastových víček. V průběhu tohoto roku jsme tímto sběrem pomáhali Aničce.

Malí baskeťáci slaví úspěch

Dne 26.4.2018 se uskutečnil kvalifikační turnaj divize F Jr.NBA League v bakstebale, který je určen pro smíšené družstva žáků ZŠ z 1.stupně. A i naši žáci se ho zúčastnili.

Vítání jara 2.A

Žáci 2.A se vydali přivítat jaro. Sluníčko nás láká ven, proto jsme v rámci terénní integrované výuky v hodině prvouky pozorovali a poznávali jarní květiny. Koukněte, jak nám to při výuce slušelo.

knihovna 4.B

Knihovna 4.B Žáci 4.B třídy se dne 5.4.2018 vypravili do knihovny Jiřího Trnky, aby společně pracovali s různými knihami. Téma naší hodiny byl ,, Cesta za ukrytou tajenkou“.

Dopravní hřiště 4.B

Dopravní hřiště 4.B Dne 28.3.2018 se 4.B účastnila výuky na dopravní hřišti v Ostravě Přívoze. Žáci měli možnost získat řidičské průkazy cyklisty.

Duben – měsíc bezpečnosti

Ve středu 11. 4. se během odpoledne školní hřiště proměnilo v křižovatky, silnice a přechody pro chodce. Děti plnily úkoly s dopravní tématikou, jezdily na koloběžkách i kolech. Přidali se i rodiče a naši předškoláci.

Slavíme Den Země

V pondělí 9.4. se žáci 2.B a 3. B společně vydali do Loutkového světa. Loutkoherci Katka Svobodová a David Velčovský nás velmi mile přivítali.

Celkový počet článků: 843