Rubrika

PŘEVZALI JSME MEZINÁRODNÍ OCENĚNÍ

Závěrem června se zástupci Ekotýmu vypravili do Prahy, kde v rámci slavnostního ceremoniálu převzali certifikát opravňující naši školu užívat titul Ekoškola další tři roky.

Bezpečnost dětí o letních prázdninách

V období letních prázdnin převážná většina z nás mění svůj obvyklý denní režim, na který jsme zvyklí po zbývající rok. Více cestujeme, vyrážíme na dovolené, posíláme děti na tábor. V tomto období, stejně jako po celý rok, bychom neměli zapomínat na bezpečí našich dětí. V následujícím textu připomeneme několik rad, jak dostatečně dbát na zajištění dohledu nad dětmi.

Turistický kroužek - závěrečný výšlap

V sobotu 19.6 se vydal náš turistický kroužek na poslední trasu v naší cestě k dobytí Everestu. Cíl byla Velká Prašivá (843m.n.m). Trasa místy náročná, místy strmá, ale především v těch velkých vedrech klobouk dolů i tupé nad všemi, kteří se dostali k cíli, jelikož teplota byla opravdu vysoká. 

Kozí farma 3.A a 3.B

V úterý 15. 06. 2021 navštívily třídy 3.A a 3.B Kozí farmu v Havířově. Děti zde strávily příjemné dopoledne s hospodářskými zvířaty: krávou, koněm, kozami a kozlem Dílí, slepicemi, husami, kachnami, včelkami, kočkami a psem. 

Výlet na kozí farmu

V pondělí 14.6. 2021 se vypravila 1. B a 2. A na Kozí farmu do Havířova. Čekala na nás paní Šárka, paní Ivana a slečna Natálie, které nás seznámily se životem na farmě. Některé děti snad poprvé v životě viděly zblízka kozu, krávu, koně, ale také slepice, včelky. 

Den dětí v 2. B a 2.C

Všechny děti si tento den užily,
neboť učení bylo jen hravou formou.
Děti spolupracovaly na plnění
úkolů ve skupinách a přitom si
procvičovaly učivo. 
2. B si vyrobila potištěná trička.
Za dobrou práci děti dostaly
sladkou odměnu.

MDD v prvních třídách

My jsme třídy plné dětí, léto už k nám zase letí, slavíme Den dětí.
Každý se dnes na nás směje, pojďte, tak si to do sytosti užijeme.
Ráno bylo na béčku pořádně veselo. Nebyla matematika ani prvouka, ale super diskotéka. 

3. výšlap - Pustevny a Radhošť

aneb jak se říká, není špatného počasí, jen špatného oblečení......

Týden bez mobilů

5.A pro tento týden se zapojila do akce týden bez mobilů. Cílem akce je to, aby se děti zabavili o přestávkách jiným způsobem, než hraním na mobilech. Donesli si vlastní knížky, pexesa, karty a je radost sledovat, že to jde i bez mobiů. Akci nám podpořili rodiče, za čež jim moc děkuji a třeba nás některé další třídy budou následovat.

Jsme hrdinové !

V souvislosti s letošním netradičním připomenutím Dne Země se naše škola koncem dubna zapojila do celorepublikové akce vyhlášené v rámci programu Ekoškola - Kampaně obyčejného hrdinství, jehož podtitul zněl Od malých činů k velkým dopadům. 

Celkový počet článků: 173


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace