Rubrika

Umíš sněhuláka?

TAK NEVÁHEJ A PŘIDEJ SE K NÁM. POŠLETE FOTO SNĚHULÁKA,
KTERÉHO JSTE POSTAVILI SAMI, S KAMARÁDY NEBO RODINOU.
MY JSME UŽ ZAČALI, PŘIDÁTE SE?

ilustrace

Hodnocení žáků základní školy na konci 1. pololetí školního roku 2020/2021

Hodnocení žáků naší školy bude na konci 1. pololetí školního roku 2020/2021 probíhat dle běžných pravidel jako v předchozích letech v souladu s platnou legislativou. Zároveň však při hodnocení zásadním způsobem zohledníme specifickou situaci a vysoký podíl distanční výuky v tomto pololetí.

Nabídka pracovního místa: Učitel/učitelka 2. stupně

​Nabídka pracovního místa:
Učitel/učitelka
Zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou (předpoklad 3 roky)

Malý lyžáček zrušen !!!

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace je Malý lyžáček v Beskydech pro 1.stupeň (18.1.2021 – 22.1.2021)   ZRUŠEN !!!

Přijímací řízení na SŠ a podávání přihlášek

Přihlášky pro všechny vycházející žáky v počtu 2 kusů budou vytištěny na počítači. V devátém ročníku automaticky všichni žáci obdrží tyto přihlášky hned po vysvědčení, v prvním únorovém týdnu. Každému dodám ještě vzor správně vyplněné přihlášky......

Ondřejník a Skalka - 2. výšlap

Tak jsme s našim turistickým kroužkem měli možnost opět vyrazit na hory a zdolat další vrchol našich krásných Beskyd. V sobotu 19.12. jsme vyrazili vlakem směr Frýdlant nad Ostravicí a odtud už jsme po svých stoupali vzhůru na vrchol Ondřejníku a Skalky. Po dlouhé smogové inverzi v Ostravě bylo nám odměnou, že již s příjezdem do Frýdlantu nás vítalo slunce a krásná vymetená obloha.

Ježíškova vnoučata na ZŠ Gen. Píky

Přiblížil se vánoční čas a jako každý rok se žáci naší školy zapojili do jednoho z vánočních projektů, JEŽÍŠKOVA VNOUČATA. Čtvrtý ročník Ježíškových vnoučat probíhá i v této nelehké době. Tento rok je projekt zaměřen na přání a dárky, které umožní společné aktivity seniorů v domovech nebo je propojí s vnějším světem.

Projekt - S písní a zábavou za lepší náladou - VIDEO

Video  živého betlému je tady. Děkujeme všem hercům ze 7. A, byli jste úžasní...... Velký dík patří také paní režisérce Zdeňce Cvilinkové, kameramanovi panu učiteli Tomáši Kubičíkovi a také hudebnímu doprovodu, kterého se výborně zhostila paní učitelka Renáta Sternberg.

Obhájili jsme titul EKOŠKOLA na další 3 roky!!!

V minulém týdnu nás navštívila komise, která rozhodovala, zda se nám podaří obhájit titul Ekoškola. Komise hovořila se členy ekotýmu, vyučujícími, vedením školy i se správními zaměstnanci. Ve středu 16. prosince nám přišla skvělá zpráva, a to v podobě udělení titulu Ekoškola na další 3 roky.

Pedagogická osobnost za rok 2020 – Ing. Jarmila Mertová, zástupkyně ředitele školy

Ocenění za dlouholetou kvalitní práci obdržela za letošní rok, z rukou paní místostarostky našeho městského obvodu Aleny Pataky, paní zástupkyně Ing. Jarmila Mertová. Vzhledem k letošní „Covidové“ situaci se předávání ocenění neuskutečnilo hromadně v prostorách Parníku, ale zástupci našeho zřizovatele, v čele s paní místostarostkou, zavítali do naší školy předat ocenění paní zástupkyni osobně.

Celkový počet článků: 172