Výpis všech článků

Klima a stromy

​Žáci tříd 6. C a 6. A se ve dnech 10. 10. a 13. 10. zúčastnili exkurze na téma Klima a stromy ve městě. Pod vedením pracovnice botanického oddělení Ostravského muzea si žáci prošli centrum města a Černou louku, všímali si městské zeleně a odvozovali např. jaký je její význam nebo jak se podílí na zmírňování klimatických změn (např. zvyšování teploty v ulicích).

Suit up den

Žákovský parlament je již pátým rokem zapojen do projektu Hrdá škola.
V rámci tohoto projektu jsme dne 13. 10. 2022 vyhlásili Suit up den, kdy všichni, kdo měli zájem, přišli hezky a formálně oblečeni do školy.

Sportovní odpoledne s draky

Odpoledne skvělé zábavy s draky v oblacích se již stalo na naší škole tradicí. Ve čtvrtek 6. října se sešli na školním hřišti rodiče, žáci, zejména 1. a 2. tříd. Děti i rodiče si mohli zasportovat, jezdili na koloběžkách, zdolávali překážkovou dráhu, prolézali tunelem, zahráli si fotbal a hlavně zkoušeli, který drak nejlépe létá.

Návštěva knihovny - 2.A

Letos jsme se poprvé vypravili do knihovny. Téma bylo - Naše Ostrava. Seznámili jsme se s historií našeho města, ale i s mnohými zajímavostmi, které můžeme v Ostravě navštívit. Na některých místech jsme už byli, třeba v zoo nebo v Hornickém muzeu, na Nové radnici nebo ve Světě techniky či v planetáriu.

Děti z 2.A

Návštěva z MŠ Lechowiczova

V pondělí  26. 9. přišly na náštěvu do prvních tříd paní učitelky z MŠ Lechowiczova. Stalo se již tradicí, že na začátku školního roku se přijdou podívat, jak se daří ještě nedávno předškolákům a nyní už školákům. Děti se pochlubily prvními pochvalami v ŽK a také prvními úspěchy v pracovních sešitech.

Dopravní hřiště

V týdnu od 19. do 23. září se 4. ročníky účastnily výuky na dopravním hřišti v Ostravě Přívoze. Žáci měli nejprve teoretickou část, kde získali potřebné vědomosti z dopravního provozu. Dále následovala praktická výuka, kde žáci jezdili na dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu, podle značek, semaforů a podle pokynů policistů.

ilustrace

Provoz školní družiny 30. 9

Z důvodu probíhajících voleb je provoz školní družiny do 14,00. Děkujeme za pochopení.

Zájezd do Chorvatska

V minulém týdnu se uskutečnil pro žáky od páté do deváté třídy zájezd do Chorvatska.
Malebné městečko  Crikvenice nabídlo dětem nejen úžasné koupání v moři, potápění, slunění se na pláži, ale hlavně spoustu zážitků s kamarády. Během dne byl dětem připraven vždy pestrý program.

Soutěž - Velká cena malých zoologů 2022

Dne 14. 9. jsme vyrazili s vybranými žáky 5. tříd na soutěž Velká cena malých zoologů 2022. Soutěž se konala v Zoo Ostrava a tématem byly duchové Madagaskaru a jejich domovy. Žáci museli na dané téma plnit různorodé úkoly, při kterých se pohybovali po venkovním areálu zoo.

Pešky do školy, na kole či koloběžce

V pátek 16.9.2022 proběhne na naší škole projektový den s názvem Pešky do školy, na kole či koloběžce. Na školním hřišti bude probíhat jízda zručnosti a další dovednostní soutěže. Mimo jiné budeme měřit „hada“ vytvořeného z kol a koloběžek. Žáci, kteří pojedou na kole musí mít přilbu.

Celkový počet článků: 840