Výpis všech článků

DEN PRO NAŠI TŘÍDU - soutěž

Máme za sebou první týden soutěže tříd 2. stupně Den pro naši třídu. O přestávkách se před nástěnkou soutěže vytvářejí hloučky žáků a studují, jak si na tom stojí ve srovnání s ostatními osmi soutěžícími třídami. Paní uklízečky hlásí, že třídy jsou mnohem lépe uklizené.

Exkurze Mošnov

Dne 27. února 2024 jsme se s vybranými žáky z osmého ročníku vydali na exkurzi v rámci kariérového poradenství. Byla to velmi atraktivní exkurze v hangárech, ve kterých se opravují letadla typu Boeing a Airbus. Žáci si mohli zblízka prohlédnout jak samotná letadla, tak práci leteckých mechaniků.

Okresní kolo olympiády v německém jazyce

Dne 28. března se v Ostravě uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce a naši školu reprezentoval Štěpán Malík z 9.A. Po poslechovém cvičení následovala konverzace, kde si Štěpán vylosoval téma "škola".

1. C v knihovně

Dne 15. 2. byla 1.C v knihovně. Tentokrát byla beseda netradiční. Děti si nepovídaly o knihách, ale seznámily se s roboty. Po rozdělení do skupin si vyzkoušely programování těchto robotů. Všichni byli touto lekcí nadšení. Hodina utekla, nikomu se nechtělo domů.

Divadlo - 4.B, 4.C, 3. B

Ve středu 14. 2. přišly děti 4.B, 4.C a 3.B do školy svátečně oblečeny. Proč? Protože jely do Divadla loutek, kde je čekalo představení Hodina Komenského. Jednalo se o inscenaci, která poukazuje na život jednoho z nejslavnějších Čechů, filozofa, a spisovatele Jana Amose Komenského.

10 km na bežeckém páse

Sportovci z 8.B se rozhodli pokořit školní traťový rekord ve štafetovém běhu na běžeckém páse o délce 10 km.  Po dobře promyšlené strategii se jim rovinatá trať povedla zdolat ve skvělém čase 39:12 min, tedy v tempu 3:55 min/km. S takovým časem by se nemuseli bát pustit do opravdového běžeckého závodu!

Den pro naši třídu

20. 2. 2024 na naší škole startuje akce pro 2. stupeň s názvem DEN PRO NAŠI TŘÍDU. Jde o soutěž na celé pololetí, ve které mohou přihlášené třídní kolektivy poměřit své síly v nejrůznějších disciplínách. První 3 třídy získají den volna navíc, který společně stráví mimo školu. Vítěz pak dále obdrží finanční odměnu určenou na realizaci  volného dne.

Skupinová práce v 1. B

Žáci z 1. B se v minulém týdnu věnovali výuce ve skupinách. Skupinová práce je pro děti velmi důležitá, učí se zde spolupracovat, naslouchat si a tolerovat se. To vše je pro kolektiv důležité a pro některé děti velice těžké.

Knihovna - 5. C

Dne 8. 2. jsme se třídou 5. C navštívili knihovnu na Fifejdách.
Knihovnická lekce nesla název ,,Robománie a její využití“. Když jsme dorazili na místo, paní knihovnice seznámily žáky s tématem a se svými roboty, kteří čekali na naprogramování.

Zápis nanečisto - MŠ Lechowiczova

Dne 6. února 2024 proběhl ve MŠ Lechowiczova zápis nanečisto. Školku navštívily tři paní učitelky z budoucích prvních tříd, Bilnicová, Steblová a Cvilinková. Pro děti si připravily aktivity, se kterými se setkají při skutečném zápisu. Dětem se dařilo činnosti plnit a zjistily, že většinu věcí už umí a měly z toho radost.

Celkový počet článků: 819